Corona Fitness

TRX Štěpánka

Závěsné cvičení na TRX rozvíjí tělesnou sílu pomocí funkčních pohybů a dynamických poloh při použití vlastní tělesné hmotnosti. Při sportu a každodenním cvičení se pohybujeme stále v mnoha rovinách. Cvičení na závěsném systému TRX nám umožňuje v těchto rovinách cvičit, umožňuje třírozměrné pohyby, které není možné provádět s jiným fitness nářadím. Cvičit mohou úplní začátečníci i elitní sportovci, protože cviky lze snadno stupňovat a přizpůsobit momentální kondici v hodině. Svalová hmota narůstá rovnoměrně, což snižuje riziko zranění a zvyšuje výkonnost, buduje se silné a stabilní jádro. TRX se stává vyhledávaným fitness nářadím, protože přináší větší funkčnost, než velké a drahé stroje, trénink na TRX je zábavný a přináší úžasné výsledky.

PowerPilates

Pilates je cvičení s pomůckami, které se zaměřuje především na hluboký stabilizační systém a jehož cílem je vybudovat silné, pevné, štíhlé tělo, posílit ochablé svalstvo, protáhnout svaly zkrácené, odstranit svalové dysbalance, vadné držení těla a následně pak zmírnit bolesti zad, zlepšit dýchání a zajistit celkovou vnitřní rovnováhu. Je vhodný pro všechny věkové kategorie, pro necvičící i pravidelné sportovce. Vyžaduje naprostou soustředěnost a vědomou koordinaci pohybů, dýchání a aktivního zapojování svalů, naučí rozumět vlastnímu tělu. J. H. Pilates (zakladatel Pilatesovy metody): „Po 10 lekcích pocítíte rozdíl, po 20 lekcích uvidíte rozdíl, po 30 lekcích jste na dobré cestě mít nové tělo.“

Bosu Mirka

Během těchto hodin procvičíte celé tělo, zejména svaly s tendencí k ochabování jako jsou svaly nohou, hýžďové svaly, břišní svaly, svaly rukou. Vzhledem k tomu, že cvičení je prováděné na Bosu, dochází zároveň k aktivaci a zapojení hlubokého stabilizační systému (důležitá skupina svalů, které jsou zodpovědné za správné držení těla, za zdravou páteř). Během této hodiny samozřejmě dochází k redukci podkožního tuku a zvyšování fyzické kondice. Tento typ hodin je vhodný pro všechny klienty, námi školení instruktoři, trenéři, pro vás hodinu přizpůsobí tak, aby pro vás byla vhodná. Pokud máte nějaká zdravotní omezení, doporučujeme vždy o této skutečnosti informovat instruktora vedoucího lekci.

TRX Mirka

Závěsné cvičení na TRX rozvíjí tělesnou sílu pomocí funkčních pohybů a dynamických poloh při použití vlastní tělesné hmotnosti. Při sportu a každodenním cvičení se pohybujeme stále v mnoha rovinách. Cvičení na závěsném systému TRX nám umožňuje v těchto rovinách cvičit, umožňuje třírozměrné pohyby, které není možné provádět s jiným fitness nářadím. Cvičit mohou úplní začátečníci i elitní sportovci, protože cviky lze snadno stupňovat a přizpůsobit momentální kondici v hodině. Svalová hmota narůstá rovnoměrně, což snižuje riziko zranění a zvyšuje výkonnost, buduje se silné a stabilní jádro. TRX se stává vyhledávaným fitness nářadím, protože přináší větší funkčnost, než velké a drahé stroje, trénink na TRX je zábavný a přináší úžasné výsledky.

Hatta Jóga

Hatha jóga je ideální cvičení pro každého, kdo chce protáhnout své tělo, uklidnit svou mysl a odpočinout si od každodenního stresu. Hlavní náplní lekcí je výuka jednotlivých pozic (ásan), práce s dechem (pránájáma) a relaxace. Spojení těchto tří elementů tvoří harmonické cvičení, díky kterému zapomenete na okolní svět a budete se soustředit pouze sami na sebe.

Terapeutická Jóga

Jóga je prastará nauka o životě, která se zrodila v Indii před několika tisíci lety. Přesto se těší rostoucí oblibě i v dnešní době. Je to chuť na tělesnou aktivitu, která je spojená s relaxací těla, mysli i duše. Jóga má tři hlavní složky: ásany (polohy těla), pránájámu, tedy vědomě řízené dýchání, a hluboká relaxace. V józe rozlišujeme více než 200 různých poloh. Prostřednictvím ásan trénujeme pružnost těla, svaly, orgány a nervy. Tím dosahujeme stability i souladu těla a mysli. U všech ásan je důležité jejich vědomé provádění a správné dýchání. Cviky se dělají pomalu a jsou statické. Pránájáma – vědomě řízené dýchání V józe se provádějí dechová cvičení, u kterých vědomě ovládáme pránu- životní energii. Dýchání je řízeno nervovou soustavou a nepodléhá naší vůli. Při vědomém řízení dýchání naopak cíleně kombinujeme nádech a výdech stejně jako zadržování dechu. Vědomé dýchání umožňuje jemnější vnímání, propojuje tělo s myslí a umožňuje hlubokou relaxaci. Hluboká relaxace představuje závěr cvičení jógy a vede k hlubokému uvolnění těla i mysli. Dodává nám rovnováhu a zdokonaluje soustředění mysli. Hlubokého uvolnění lze tedy dosáhnout pouze tehdy, když mu předcházelo přiměřeně intenzivní napětí.

Kruhový trénink

Kruhový trénink je vysokointenzivní intvervalové cvičení, při kterém se na 10-15 stanovštích procvičí celé tělo. Základní interval je 30 sekund, po kterých následuje krátká, standardně 10-15 vteřinová, pauza na přesun na další stanoviště. Za 1 trénink se 1 /kruháč/ projede 3-4x. Cviky na stanovištích jsou voleny tak, aby se po sobe vždy procvičovala jiná partie. Název kruhový trénink je odvozen z rozpoložení jednotlivých stanovišť, kde jsou všechny cviky uspořádány do kruhu. PO DOMLUVĚ S INSTRUKTORKOU BUDOU PROBÍHAT HODINY VENKU NEBO V SÁLE.

H.I.I.T

Každá hodina jiná a plná pohybu, cvičení s vlastní vahou i využití pomůcek a závaží. Různé formy tohoto cvičení Vás nenechají ani na chvíli vydechnout a zábavným a zajímavým způsobem tvarují Vaši postavu. Nenechejte své tělo zahálet, ale naopak z něj vymáčkněte maximum!

Trampolínky

Co jsou trampolínky? skupinové aerobní cvičení na hudbu pod vedením instruktora toto cvičení spojuje hudbu, motivaci, představivost do jednoho tréninkového celku tento sportovní program pochází z U.S.A. je dostupný lidem každého věku a úrovně fyzické zdatnosti má jednoduchou choreografii, kterou zvládne opravdu každý trampolínky jsou jedním z nejdostupnějších sportů mohou se provozovat uvnitř nebo venku - nejsou závislé na ročním období, počasí nebo denní době navíc je toto cvičení velmi efektivní, bezpečné a šetrné pro Vaše klouby Aerobní cvičení na trampolínkách je používáno pro rehabilitační účely již přes 20 let. S programem Trampolínky je nyní dostupné i v České republice. Poskytujeme nejlepší kardiovaskulární cvičení v tělocvičně, doma nebo kanceláři. Protože Trampolínky je cvičení bez nárazů, není u něj taková pravděpodobnost zranění jako u jiných aerobních cvičení. Snižuje náchylnost k artritidě nebo postižení kloubů. Trampolínky přinášejí kardiovaskulární cvičení, přispívají k zdokonalování oběhového systému, posílení organismu, zvyšování odolnosti, zlepšování stability a koordinace jednoduchou a zábavnou formou. Trampolínky je zábavné, jednoduché a zároveň velice účinné cvičení, které můžete provozovat doma. Můžete poslouchat Vaši oblíbenou hudbu a spálíte při tom za 30 minut o 100 až 280 kalorií více než při běžném tréninku. Trampolínky je kompletní tělesné cvičení, které zahrnuje cviky na celé tělo. Pracují při něm

Body Pump

Co je to BODY PUMP , BODY Pump je oblíbené a účinné cvičení s nakládací činkou a stepem pro komplexní posílení celého těla. Během této lekce se zapojí do činnosti všechny svalové partie díky základním cvikům jako jsou dřepy, výpady, tlaky a přítahy, to vše za doprovodu vysoce motivační hudby. Cvičení neobsahuje žádnou choreografii, cvičí se v blocích zaměřených vždy na určité svalové partie. Lekce je zaměřená na vytrvalostní posilování, můžete očekávat posílení a zpevnění svalů celého těla. Lekce je dělena na •zahřátí a rozcvičení bez náčiní nebo pouze s minimální zátěží •hlavní část – posilovací bloky s nakládací činkou nebo s jednotlivými kotouči, někdy se k posilování využívá i step. Zátěž si každý zvolí podle svých momentálních schopností. Každý blok je zaměřen na určitou svalovou partii, cvičí se zejména základní cviky jako jsou dřepy, výpady, kliky, zdvihy, přítahy, tlaky apod. Typické je provedení stejného cviků v různých tempech a v různém rozsahu pohybu. Na závěr procvičíte břišní svaly a celý střed těla. •strečink Pro koho je Body Pump vhodný doporučujeme pro všechny, kteří očekávají posílení a zpevnění celého těla, cvičení bez choreografií, s využitím jednoduchých základních cviků ve velkém počtu opakování. •i když si cvičení můžete velmi dobře přizpůsobit (nastavit kotouče na nakládací činku podle svého), je potřeba mít alespoň základní kondici, abyste lekci zvládli. Velmi oblíbený je i mezi muži, někdy tvoří i polovinu zúčastněných.

Zdravá Záda

Lekce /ZDRAVÁ ZÁDA/ je pomalý typ cvičení, zaměřující se na prevenci bolestí zad vlivem sedavého zaměstnání nebo špatných pohybových návyků. Protahneme svaly, které mají tendenci se zkracovat, posílíme svaly, které rády ochabují. Pozornost věnujeme také středu těla (aktivace hlubokého stabilizačního systému), který je důležitý pro správné držení těla. V lekci se setkáte s prvky pilates, jógy, s cviky na problémové partie a rehabilitačními cviky. Lekce ZDRAVÁ ZÁDA je vhodná pro každého. Cvičíme bez bot, ručník s sebou.

Hormonální Joga

Jóga je prastará nauka o životě, která se zrodila v Indii před několika tisíci lety. Přesto se těší rostoucí oblibě i v dnešní době. Je to chuť na tělesnou aktivitu, která je spojená s relaxací těla, mysli i duše. Jóga má tři hlavní složky: ásany (polohy těla), pránájámu, tedy vědomě řízené dýchání, a hluboká relaxace. V józe rozlišujeme více než 200 různých poloh. Prostřednictvím ásan trénujeme pružnost těla, svaly, orgány a nervy. Tím dosahujeme stability i souladu těla a mysli. U všech ásan je důležité jejich vědomé provádění a správné dýchání. Cviky se dělají pomalu a jsou statické. Pránájáma – vědomě řízené dýchání V józe se provádějí dechová cvičení, u kterých vědomě ovládáme pránu- životní energii. Dýchání je řízeno nervovou soustavou a nepodléhá naší vůli. Při vědomém řízení dýchání naopak cíleně kombinujeme nádech a výdech stejně jako zadržování dechu. Vědomé dýchání umožňuje jemnější vnímání, propojuje tělo s myslí a umožňuje hlubokou relaxaci. Hluboká relaxace představuje závěr cvičení jógy a vede k hlubokému uvolnění těla i mysli. Dodává nám rovnováhu a zdokonaluje soustředění mysli. Hlubokého uvolnění lze tedy dosáhnout pouze tehdy, když mu předcházelo přiměřeně intenzivní napětí.

Step Body